Переможці та призери ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій»

19 квітня на базі кафедри експлуатації та ремонту машин Центральноукраїнського національного технічного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій», «Транспортні технології та засоби в агропромисловому комплексі», а також ХІІ Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Підвищення надійності машин і обладнання».

На початку заходів учасників олімпіади та конференції привітав проректор ЦНТУ із наукової роботи, професор Олександр Левченко. Олександр Миколайович подякував студентам та їхнім науковим керівникам за те, що вони знайшли можливість приїхати до нашого навчального закладу на олімпіаду та конференцію, та побажав студентам продемонструвати під час олімпіади по-максимуму свої знання і отримати сьогодні нові знання.

Також учасників олімпіади зі спеціальностей «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій», «Транспортні технології та засоби в агропромисловому комплексі» привітали професор кафедри експлуатації та ремонту машин Олександр Мажейка, заступник декана факультету проектування та експлуатації машин з навчально-виховної роботи Андрій Тихий.

Професор кафедри експлуатації та ремонту машин Віктор Аулін ознайомив учасників олімпіади та конференції із регламентом та порядком роботи. Олімпіади складались із двох турів: перший тур – розв’язання тестових завдань (складених на основі навчальних дисциплін фахового спрямування); другий тур – письмове розв’язання творчих завдань за фахом. Окремо для олімпіади за спеціальності «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій» передбачався третій, практичний тур, під час якого студенти мали продемонструвати навички у зварюванні деталей електродуговим способом.

Теми тестових завдань олімпіади «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій»: теоретичні основи відновлення та зміцнення деталей; триботехніка та основи надійності машин; тертя, змащення та спрацювання в машинах; технологічні процеси та комплекси зміцнення і відновлення деталей машин і апаратів; проектування технологічних процесів виготовлення та відновлення деталей; основи напилення та наплавлення; обладнання та технологія для газотермічного нанесення покриття.

Завдання олімпіади «Транспортні технології та засоби в агропромисловому комплексі»: техніко-експлуатаційні характеристики використання транспортних засобів у сільськогосподарському виробництві; технічне обслуговування транспортних засобів; комплектування транспортних засобів; вибір транспортних засобів за їх продуктивністю; механізація навантажувально-розвантажувальних операцій; технологічні перевезення сільськогосподарських вантажів; логістичний підхід до розв’язання питань перевезень в сільськогосподарському виробництві.

І на даній Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій» студент групи МАм-51 Сокульский Тарас отримав ІІІ місце.

Кафедра автомобілів вітає Сокульського Тараса з досягнутими результатами і бажає сил для продовження подальших досліджень.